Lektoři

Daniela Krynková

Jmenuji se Daniela Krynková a jsem narozená ve znamení berana. Mám skvělého manžela a dva úžasné syny.

Moje duchovní jméno na cestě Kundalinijógy je Dhyan Prakash Kaur. Význam tohoto duchovního jména v češtině je Úsvit meditace.

Jsem průvodkyní na cestě hledajícím lidem. Průvodkyní na cestě Mohendžodára a Kundalini jógy. Oba systémy mě plně oslovily a jsem vděčná osudu, že jsem se s nimi mohla seznámit. I když každý tento systém pracuje na jiné úrovni, energie tohoto procesu, který mě posouvá dále, je pro mne v obou případech stejná. Energie otevřenosti, plynutí, tolerance a laskavosti. Při praxi Mohendžodáro, Kundaliní jógy i Adi Šakti cítím štěstí, naplnění a lásku. Lásku k sobě i druhým.

Našla jsem to, co jsem hledala. Našla jsem pocit osobního štěstí, klid v duši, radost z pohybu, radost ze života, který žiji. A také radost z inspirace ostatních lidí, především žen, na které se hlavně zaměřuji. Skrze speciálně sestavené programy vedu ženu do jejího nitra a osobního posvátného prostoru. Žena pak objeví svůj půvab, krásu, ušlechtilost a záři. Cvičením si udrží nebo se jí navrací ženské zdraví a získá vitalitu a dynamiku mládí až do vysokého věku.

Věřím, že chvíle, které spolu na hodinách Kundalinijógy, Mohendžodáro a Adi Šakti strávíme, budou pro Vás tak inspirativní, očišťující a nezapomenutelné, jako je čistá a klidná příroda za úsvitu, kdy shon běžného dne není ve svém plném proudu a kdy je naše duše ještě čerstvá a svěží.
Těším se na Vás.

Hana Vítková

Jmenuji se Hana Vítková, duchovním jménem Siri Bhajan Kaur.

Miluji otevřený prostor, vzduch, pohyb a přírodu. Od svých 14 let lezu po skalách. Při lezení vnímáte pohyb těla, rovnováhu, klid mysli a hlubokou úctu k přírodě. Jednou jsem se dočetla, že všichni horolezci jsou lidé, kteří potřebují lezení k tomu, aby cítili, že žijí TEĎ a TADY. Jedině tak jsou schopni zažívat tolik potřebný stav „bytí“, kdy neexistuje minulost ani budoucnost, netvoříte plány, neposuzujete… prostě jen jste sami se sebou v plné přítomnosti. 

Když mi do života vstoupila Kundalini jóga, uvědomila jsem si, že mohu být vědomá teď a tady každý den, celý život. Cvičení Kundalini jógy je pro mě všestranným tréninkem těla i mysli. Již po půl roce cvičení a meditací mi ze života odešla chronická choroba, díky které jsme vlastně s Kundalini jógou začala. Děkuji. A teď se cítím plná energie, více se směji a více si vážím sebe, života……

Zážitky z těchto okamžiků jdou přímo k mému srdci a jsou slovy nevyjádřitelné, proto prožití vlastní zkušeností nelze popsat. Přináší mi velkou radost a naplnění vidět studenty Kundalini jógy, jak se jim rozjasňuje tvář, jak odchází s úsměvem na rtech. Moji žáci jsou také moji učitelé. Příběh každého z nich mě inspiruje a posouvá dále. A za to děkuji.

Hory a lezení neopouštím, je to moje srdeční záležitost. Ale vím, že do stejného stavu, přítomnosti, plynutí, štěstí a radosti se člověk praktikující Kundalini jógu dokáže dostat každý den. Tuto zkušenost a cestu ráda předám i Vám.