Energie kundalini

Člověk se skládá nejen z masa a kostí, ale také z energie bytí (životní energie). V józe se tato energie nazývá  Kundalini energie, která se v latentním stavu nachází u kořene páteře člověka. Pokud dojde k jejímu probuzení, stoupá nahoru. Proudí cestou podél páteře směrem ke korunní čakře na vrcholu hlavy. Někdy může energie kundaliní vystoupat do takové výše, že se dostane mimo tělo až nad vrchol hlavy. Tím pak vytváří v člověku mystický stav vědomí, ve kterém již není zakoušeno žádné duality.
Vzhledem k tomu, že tato energie je jen zřídka plně využita, znázorňuje se ve světě jógy srolovaný, spící had a doslova znamená „zvlnění na vlasy milované“. Kundalini jóga je dobrý způsob, jak podpořit tento proces stoupání energie.
Když se po praktikování Kundalini jógy začneme cítit živější, odvážnější a plni života, je to známkou toho, že se kundaliní probouzí. Kundalini jóga je skvělý způsob, jak tento proces pečlivě podpořit.

Stává se, že lidé zažíjí spontánní probuzení kundaliní  na které ale nemusí být připraveni a pak mohou pocítit velmi znepokojující stavy (psychické i fyzické). Praktikování Kundalini jógy jim může pomoci dostat se zpět na „nohama na zem“, protože cvičením posílí nervy a dodají energii celému tělu. V každém případě spontánního probuzení, je vhodné konzultovat situaci s někým, kdo má zkušenosti s tímto jevem a může nabídnout duchovní a psychickou podporu.
Když je životní energie (Kundalini) osoby plně vědomá a je schopna pohybovat se volně v těle, vědomí člověka se rozšiřuje směrem k univerzálnímu vědomí. Tento stav se nazývá osvícení. Člověk pak cítí hluboký pocit štěstí v jednotě s celkem.
V Kundalini józe je to velmi pozvolný a téměř nepostřehnutelný proces. Obvykle lidé očekávají náhlé vnitřní světlo, barevné obrazce před očima nebo jiné „speciální efekty“. To co ucítíte, je spíše okamžitý příliv velké energie, vitality a postupně se zvyšující povědomí a charisma.

Další informace o systému na TaoZivota.cz.